İhaleyi Gerçekleştiren İhale Komisyonu Üyeleri Muayene Ve Kabul Komisyonunda Veya Kontrol Teşkilatında Görev Alabilir Mi?

Soru: İhaleyi Gerçekleştiren İhale Komisyonu Üyeleri Muayene Ve Kabul Komisyonunda Veya Kontrol Teşkilatında Görev Alabilir Mi?

Cevap: Kamu İhale Genel Tebliği 5.7. maddesi gereği: İhaleyi gerçekleştiren ihale komisyonu üyeleri söz konusu ihaleye ilişkin olarak yapılan sözleşme sonucunda teslim edilecek mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin muayene ve kabul komisyonunda veya kontrol teşkilatında görev alabilir. Ancak yapılan bir sözleşme ile ilgili olarak kontrol teşkilatında yer alan görevliler, sözleşme sonucunda hizmet alımları ve yapım işleriyle ilgili muayene ve kabul komisyonunda görev alamazlar.

Paylaşmak önemsemektir!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum Yapabilirsinizx
()
x