WordPress Hosting Taşıma Sonrası Resimlerin Kaybolması

Merhaba,

Hosting firmasını değiştirmeye karar verdim. WordPress sunucu değişimi sonrası bazı resimler kayboldu.

Sunucuda Kayıtlı Klasörleri Taşımak İçin Hangi Programı Kullandım

Eski Hosting firmasının cPanel hizmeti de olmadığı için sunucuda kayıtlı klasörleri “FileZilla FTP Client” ftp programı ile taşımaya karar verdim.

WordPress Sunucu Değişimi FTP Programı İle Klasörlerin Taşınması

Sunucuda kayıtlı klasörleri bilgisayarıma indirdim. Aynı zamanda phpMyAdmin ile veritabanınında yedeğini aldım ve yeni sunucu hizmetini aldığım firmaya gönderim.

WordPress Yeni Sunucu Bazı Resimlerin Gözükmemesi

WordPress sunucu değişimi sonrası bazı resimlerin gözükmediğini fark ettim. Resimlerin ortak özelliği ise adlarının “Türkçe” karakter içermesiydi.

Resimleri eski sunucuda incelediğimde isimlerinde bir sorun yoktu

Yeni sunucuya attığım dosyaların isimlerindeki Türkçe karakterlerin bozuk olduğunu fark ettim.

Aynı dosyaları tekrar tekrar indirip yükledim fakat olmadı.

FileZilla FTP Client Programı İle Sunucudan Dosyalar İndirilirken Türkçe Karakterli Resim Adlarının Bozulması

Sorun aslıda FTP programı ayarlarından kaynaklanıyormuş. FileZilla FTP programı ile sitenize bağlanınız. “Karakter Kümesi” menüsüne tıklayınız. UFT-8 kullanılsın seçeneğini seçiniz.

Dosyaları tekrar indiriniz.

Yeni Sunucuda” Uploads” klasöründe bulunan önceden yüklediğiniz resimlerin klasörlerini siliniz ve yeni indirdiğiniz klasörleri yükleyiniz.

Bu sitede bunu niye paylaştım diye soran olursa çözümü bulmak için çok uğraştım ve internette bulduğum çözümlerde işime yaramadı. Dilim döndüğünce paylaşmak istedim.

 

Paylaşmak önemsemektir!

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet Ali
Mehmet Ali
10 ay önce

Hocam sade ve güzel anlatımınız için teşekkürler, sayenizde sorunumuz çözüldü. Tekrar teşekkür ederim.

Yusuf Genç
Yusuf Genç
9 ay önce

Kazım Bey, ben de sunucu değiştirdim ama bendeki sorun bazı resimler ana sayfada görünmez oldu. Ne yaptımsa düzeltemedim.

Yusuf Genç
Yusuf Genç
9 ay önce

Kazım Bey işin garibi, resimler ana sayfada slayt olarak görünüyor ama, örmek:Ürünlerimiz-Kolye Gerdanlık seçtiğimiz zaman resimler çıkmıyor. Diğer sayfaların resimleri çıkıyor.

Yusuf Genç
Yusuf Genç
9 ay önce

Hocam resimlere isim vermiyorum. Sadece ‘Ürünlerim-Kolye&Gerdanlık’ sayfasına yeni resim atıyorum. Deneme yaptım ‘Küpeler’ sayfasına yeni resim attım o görünüyor, ‘Kolye&Gerdanlıklar sayfasına attığım resimler görünmüyor. Neyse siteyi sıfırlayıp tekrar yüklemekten başka çarem kalmadı. Üstelik google amcadan öğreniyorum nasıl sıfırdan site kurulacağını. Yaşım 67. Memur emeklisiyim. Doğrusu bütçem de yok. İlginize teşekkür ediyorum. Çok ama çok sağolun. Sonsuz sevgi ve saygılar gönderiyorum.

8
0
Yorum Yapabilirsinizx
()
x