Taşınır Kayıt Yetkilileri Mali Sorumluluk Zammı Alabilir

Merhabalar,

Memuriyet hayatının garip işlerinden birini Taşınır Kayıt Yetkilileri yapmaktadır. Yaptıkları işin karşılığını ne yazık ki alamazlar.

Sorumluluğu fazla olmasına rağmen maddi karşılıklarını göremedikleri gibi bir de üzerine her ay “Kefalet Sandığına” maaşlarından para kesilir.

Taşınır Kayıt Yetkililerinin Maaşlarından Neden Para Kesiliyor?

Taşınır Mal Yönetmeliği Genel Tebliği 3. Maddesi 2. Bendine Göre (Bakınız):

“Buna göre kamu idarelerinde görevlendirilen taşınır kayıt ve kontrol yetkililerinin de kefalete bağlanarak aylık ve ücretlerinden 2489 sayılı Kanunun değişik 2 nci maddesinde belirtilen tutarda kefalet aidatı kesilmesi ve Kefalet Sandığı hesabına gönderilmesi zorunludur.”

Taşınır Kayıt Yetkilisi Ek Ücret Alabilir Mi?

Mali Sorumluluk Zammı Alabilir Mi?

Taşınır Kayıt Yetkilileri ek ücret alabilir.

Bazı kamu kurumlarında çalışan arkadaşlarımla konuştuğumda bu konu hakkında bilgileri yok ve maaş birimleri de uyarıda bulunmamış. Çok bir ücret değil en azından Kefalet Sandığına kesilen paranın eksikliğini kapatmış olurlar.

Toplu Sözleşmelerde Bu Konu Açıkça Yazdığı Halde Bazı İdareler Bu Durumu Görmezden Gelmiş

Hakkınızı aramayı unutmayınız 🙂

Toplu Sözleşme

KAMU GÖREVLİLERİNİN GENELİNE VE HİZMET KOLLARINA YÖNELİK MALİ VE SOSYAL HAKLARA İLİŞKİN 2018 VE 2019 YILLARINI KAPSAYAN 4. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME

Taşınır kayıt yetkilisi ve taşınır mal sorumlularının mali sorumluluk zammı Madde 12- (1) 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile

yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara ilişkin Karara ekli (I) sayılı Cetvelin “(A) Genel İdare Hizmetleri Bölümü”nün 37 nci sırasında öngörülen mali sorumluluk zammı puanı, kadro veya görevleri itibarıyla mali sorumluluk zammından yararlanamayan veya daha düşük puan üzerinden söz konusu zamdan yararlananlardan taşınır kayıt yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurları için de uygulanır. Anılan sırada yer alan puandan daha düşük mali sorumluluk zammı öngörülen kadro ve görevlerde bulunup, aynı zamanda taşınır kayıt yetkilisi veya taşınır mal sorumlusu olarak görevlendirilen Devlet memurlarına kadro veya görevleri itibarıyla öngörülen mali sorumluluk zammı ayrıca ödenmez.

Paylaşmak önemsemektir!

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kazım ŞENTÜRKVEYSEL Recent comment authors
  Abone ol  
Bildir
VEYSEL
Ziyaretçi
VEYSEL

2013 -2015 YILLARI ARASINDA BU GÖREVİ YAPTIM FAKAT MALİ SORUMLULUK ZAMMI ADI ALTINDA HİÇ Bİ ÖDEME YAPILMADI BUNLARIN GERİYE DÖNÜK ALINMASI MÜMKÜN MÜ TEŞEKKÜRLER…