İdare Tekliflerin Geçerlilik Süresinin Uzatılmasın Talep Edebilir Mi?

Merhaba,

İhalemizi yaptık, ihale komisyon kararını isteklilere gönderdik fakat şikâyet vb. yüzünden ihale İdari Şartnamesinin 24. Maddesinde belirtilen Tekliflerin geçerlilik süresini doldu. İdare teklif için süre uzatımı isteyebilir mi?

Cevap: 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu

            Tekliflerin geçerlilik süresi

Madde 32- Tekliflerin geçerlilik süresi ihale dokümanında belirtilir. İdarece ihtiyaç duyulması halinde bu süre, teklif ve sözleşme koşulları değiştirilmemek ve isteklinin kabulü kaydıyla, en fazla ihale dokümanında belirtilen teklif geçerlilik süresi kadar uzatılabilir.

Kazım ŞENTÜRK

16.05.2019

Paylaşmak önemsemektir!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir